Terug naar boven

Oldschool Hotel, Winterswijk

Met de grote productkeuze van Brillux van een school naar een hippe place to be

Objectbeschrijving

Plaats Winterswijk

Opdrachtgever Arthur en Hans van Santen

Uitvoerend schildersbedrijf Aannemersbedrijf Leusink, Epe

  • Er ontstonden stijlvolle oppervlakken met Evocryl. In wit en een donkere gele kleur werkte vakman Robertino Leusink de gevel van de oude school nieuw af. Het resultaat: een stijlvolle gebouwschil in het centrum van Winterswijk.

    Er ontstonden stijlvolle oppervlakken met Evocryl. In wit en een donkere gele kleur werkte vakman Robertino Leusink de gevel van de oude school nieuw af. Het resultaat: een stijlvolle gebouwschil in het centrum van Winterswijk.

  • Kleuraccenten met verschillende lakken: voor het metalen raamkozijn vertrouwden de vakmannen op de Hoogglanslak in crèmewit mewit, voor de houten bouwdelen op de Ventilak in donkergroen.

    Kleuraccenten met verschillende lakken: voor het metalen raamkozijn vertrouwden de vakmannen op de Hoogglanslak in crèmewit mewit, voor de houten bouwdelen op de Ventilak in donkergroen.

  • 70 meter lang en vier meter hoog: een kunstrijk ontworpen vlammenzee op stalen panelen heeft het schildersteam met 2K-Aqua Zijdematlak transparant gecoat. Op die wijze is het oppervlak duurzaam beschermd.

    70 meter lang en vier meter hoog: een kunstrijk ontworpen vlammenzee op stalen panelen heeft het schildersteam met 2K-Aqua Zijdematlak transparant gecoat. Op die wijze is het oppervlak duurzaam beschermd.

  • Matte glansgraad ook op de deuren en kozijnen: Leusink en zijn team hebben hiervoor 2K-Aqua Matlak toegepast. Op de tegenoverliggende wanden werd de dispersie Topp in wit aangebracht.

    Matte glansgraad ook op de deuren en kozijnen: Leusink en zijn team hebben hiervoor 2K-Aqua Matlak toegepast. Op de tegenoverliggende wanden werd de dispersie Topp in wit aangebracht.

  • Een individueel landschap van kleuren per hotelkamer: dankzij de uitgebreide kleurselectie van Superlux waren er geen grenzen voor het ontwerp. Drie op elkaar afgestemde kleuren werden elk aangevuld door verdere interieurdetails.

    Een individueel landschap van kleuren per hotelkamer: dankzij de uitgebreide kleurselectie van Superlux waren er geen grenzen voor het ontwerp. Drie op elkaar afgestemde kleuren werden elk aangevuld door verdere interieurdetails.

  • Homogene oppervlakken realiseert de Brillux alleskunner ook bij intensieve kleuren en strijklicht. Naast de bonte Uni-kleuren ontstonden er metalen effectkleuren, zoals Creativ Metallico 76 of Creativ Lucento 83 accentoppervlakken.

    Homogene oppervlakken realiseert de Brillux alleskunner ook bij intensieve kleuren en strijklicht. Naast de bonte Uni-kleuren ontstonden er metalen effectkleuren, zoals Creativ Metallico 76 of Creativ Lucento 83 accentoppervlakken.

Tegenstrijdigheid in de uitstraling behoren tot het concept van Oldschool Hotel Winterswijk. Van buiten lijkt het op een herenhuis, van binnen komt er een extravagante charme tot leven. Terwijl de monumentale gevel in de klassieke uitstraling is gebleven, toverde projectleider Robertino Leusink de voormalige school binnenshuis om tot een chique place to be.

Watergedragen 2K-Lakken voor verschillende toepassingen

Robertino Leusink, eigenaar van Aannemersbedrijf Leusink, ontwikkelde samen met Brillux het ontwerpconcept. Diverse systemen voor verschillende ondergronden, een duurzame productkwaliteit en een fraai-matte uitstraling zouden het hotel kenmerken. Afhankelijk van het toepassingsgebied werden verschillende dispersies en lakken gebruikt.
De kenmerkende wandoppervlakken van stalen panelen waarvan de kleur op een blauwe vlam lijkt, werden de blikvanger in de ingangshal. Leusink en zijn team hebben de oppervlakken behandeld met 2K-Aqua Zijdematlak 2388 in transparant. Het boven het meer dan 100 meter lange aquarium zwevende stalen rooster werd ook met de Zijdematlak in zwart afgewerkt. De schilders hebben de 20 deurelementen samen met het kozijn hierbij passend afgewerkt met 2K-Aqua Matlak 2390.

Elke hotelkamer kreeg een eigen kleurdesign met Superlux 3000

Leusink zorgde met Superlux voor nog meer mogelijkheden bij het ontwerpen. Elke hotelkamer kreeg passend bij het individuele schoolvakmotto een eigen kleurcombinatie. Drie op elkaar afgestemde kleuren toverden elke kamer om tot een individueel kleurenlandschap. Bepaalde oppervlakken verfraaide het Leusinkteam onder andere met de metalen effectverf Creativ Metallico 76 of Creativ Lucento 83.
Buitenshuis het contrast: met een decente donkergeel-witte afwerking realiseerden zij een klassieke geveluitstraling. Hiervoor verwerkten de schilders Evocryl 200 in wit in Protect-kwaliteit. De stuckolommen kregen een donkere gele kleur. De metalen raamkozijnen en houten bouwdelen realiseerde het schildersteam met Impredur Hoogglanslak 840 en Impredur Ventilak 822 in crèmewit en donkergroen als kleuraccent. "Het Oldschool Hotel staat voor absolute creativiteit", benadrukt Leusink. "De waarde van de kleuren en producten springt de hotelgasten als het ware in het gezicht."

Gebruikte producten